x
Wyszukaj w serwisie
x

Pisankowanie 2020

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Tułowicki Ośrodek Kultury organizuje, PISANKOWANIE - warsztaty pisania jaj woskiem (techniką batiku).

Ich celem będzie poznanie obrzędów i zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi oraz nauka dekorowania jaj woskiem, czyli praktyczna umiejętność pisania pisanek.

Wobec powyższego, zapraszam klasy, grupy do 30 osób z opiekunami do wzięcia udziału w warsztatach pisankarskich, które będą organizowane w dniach od 9 do 20 marca 2020 roku w sali widowiskowej TOK w Tułowicach obok dworca PKP w scenerii świąt wielkanocnych. Czas trwania - około 120 minut.

 

Zajęcia płatne2,00 od uczestnika (wystawiamy paragon lub fakturę). Ośrodek Kultury przygotowuje:

  • lekcje regionalizmuObrzędy i zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi,

  • warsztat pisania pisanek: narzędzia do pisania woskiem, maszynki elektryczne, tygielki i kominki, wosk i farby,

  • herbatę.

  • Opiekę instruktorów w czasie warsztatów w stylizowanych strojach ludowych.

Uczestnicy przywożą ze sobą białe ugotowane jajka - tylko białe, odtłuszczone, czyli umyte w gorącej wodzie z płynem do naczyń.

 

Po ugotowaniu i ostudzeniu nie trzymać jajek w lodówce.

 

Jajka proszę przywozić w papierowych wytłaczankach.

 

Wykonana na warsztatach jedna pisanka jest własnością uczestnika.

 

W każdym z w/w terminów mogą się odbyć dwa warsztaty. Do uzgodnienia telefonicznie. Zgłoszenia przyjmowane będą pod nr tel. 77 4600672 do wyczerpania terminów.

29 marca 2020 r. Tułowicki Ośrodek Kultury, (w tym samym miejscu) organizuje konkurs pisania jajek woskiem z nagrodami w ramach XVI Święta Opolskiej Pisanki. Szczegółowe informacje na warsztacie.

Zapraszam także w ramach uatrakcyjnienia pobytu w Tułowicach do Multimedialnego Centrum Edukacji Ekologiczno - Przyrodniczej, zlokalizowanego w Zespole Szkół w Tułowicach ul. Zamkowa (Dawne Technikum Leśne), Tel: 774600153 w celu ewentualnego uzgodnienia terminu.

 

Serdecznie pozdrawiam i liczę na to, że nasza oferta zainteresuje Państwa.

 

Zapraszam

Helena Wojtasik

Dyrektor Tułowickiego Ośrodka Kultury