x
Wyszukaj w serwisie
x

Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą

Gminna Biblioteka Publiczna w Tułowicach zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem Maciejem Siembiedą. Rozmowa odbędzie się 30 maja (wtorek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej TOK. Jej moderatorką będzie Dominika Gorgosz-Złoty.

Spotkanie zostanie zorganizowane we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu w ramach akcji "Zaczytane opolskie". Wstęp wolny.

Maciej Siembieda jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Opolskiego, uzyskał doktorat z politologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Publikował m.in. w „Polityce” i paryskiej „Kulturze”. Jest autorem czterech zbiorów reportaży i prywatnej książki o ich pisaniu. Trzykrotnie otrzymał tzw. „polskiego Pulitzera”, czyli Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1992, 1993 - Honorowe wyróżnienie, 1996). Maciej Siembieda był także redaktorem naczelnym polskich gazet regionalnych, m.in. „Nowej Trybuny Opolskiej”, „Trybuny Śląskiej” i „Dziennika Bałtyckiego”. Doświadczenie uzyskał jako reporter śledztw historycznych. Jako pisarz zadebiutował w wieku 56 lat. Autor m.in. powieści z cyklu „Jakub Kania”: 444Miejsce i imięWotum oraz Kukły. Swoje utwory literackie tworzy w oparciu o fakty.

 

siembieda.png