x
Wyszukaj w serwisie
x

Święto Opolskiej Pisanki 2018 galeria zdjęć i wyniki

Czternaste Święto Opolskiej Pisanki już za nami. 18 marca w sali widowiskowej Tułowickiego Ośrodka Kultury spotkali się pasjonaci zdobienia jaj. Królowała metoda batiku, ale i jaja zdobione innymi technikami. Odbył się konkurs dla dzieci i młodzieży – Opolska Pisanka oraz dla dorosłych, dwie kategorie: Opolska Pisanka i Ozdobne Jajo.

Dzieci konkurowały w podziale na cztery kategorie wiekowe. Oto laureaci:

Do 7 lat: I miejsce DAMIAN BRODZIŃSKI, II miejsce ŁUKASZ SZCZYGIEŁ, III miejsce MICHAŁ KASPEREK, wszyscy chłopcy z Tułowic.

Od 8 do 10 lat: I miejsce AMELIA NOWAK z Ligoty Tułowickiej, II miejsce LENA CIELEŃ z Tułowic, III miejsce JAGODA DRZEWIECKA z Tułowic.

Od 11 do 12 lat: I miejsce KLAUDIA CZAJA, II miejsce JULIA PUSZCZEWICZ, III miejsce ADAM KASPEREK i ex æquo MARTA PATER. Dodatkowo jury wyróżniło DARIĘ OGRYZEK i MARTĘ MARCINKIEWICZ, wszyscy laureaci są z Tułowic.

Powyżej 13 roku życia: I miejsce MICHAŁ KITA, II miejsce AMELIA BRÓJ, oboje z Opola.

Wśród dorosłych pisankarek Jury nagrodziło za I miejsce HALINĘ JAKUBOWSKĄ z Tułowic, II miejsce przyznano JADWIDZE CHROMIK z Kluczborka, III miejsce zajęła ZOFIA PĄCZEK-KUTA z Tułowic.

Ozdobne Jajo to kategoria innych technik zdobienia jaj. Tutaj najwyżej oceniono prace KORNELII KLIMEK z podopolskich Węgier, II miejsce zajęła EDELTRAUD FORNOL z Kątów Opolskich. Na trzecim miejscu ZOFIA PĄCZEK-KUTA z Tułowic.